W dniu 23.04.2022r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Władysława Jagiełły w Krakowie odbył się Szachowy Turniej Klasyfikacyjny zorganizowany przez firmę GambiT M&R (prowadzącą w NP Alladyn zajęcia szachowe) oraz Dyrekcję SP 21 w Krakowie. W turnieju wszyscy zawodnicy mogli uzyskać normy na V i IV kategorie szachową.

W zawodach udział wzięlo ponad 120 uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaki z województwa małopolskiego. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 30 min na zawodnika w 5 grupach

     Bardzo dobrymi wynikami mogą poszczyścić się Nasi podopieczni. Nasze przedszkole reprezentowało aż 11 młodych zawodników i zawodniczek – Leo Bryjak, Tomasz Siwy, Adam Płaneta, Kacper Ropek, Tomasz Varga, Aleksander Grabski, Miłosz Makuch, Maciej Kierzek, Wojciech Wabik oraz Maja Gaj i Nina Szumidło.

Najlepszymi wynikami w swojej grupie A ( przedszkolaki oraz OP przy SP – 34 zawodników ) mogą poszczycić się Leo Bryjak zajmując wysokie 7 miejsce oraz Tomasz Siwy 8 miejsce. Zaraz za nimi Adam Płaneta 10 miejsce a Kacper Ropek 11 miejsce.

Ale na tym nie koniec – Leo Bryjak, Tomasz Siwy, Adam Płaneta oraz Kacper Ropek wywalczyli dodatkowo normy na V kategorie szachowe (stopnie zaawansowania) stając się tym samym pełnoprawnymi członkami i zawodnikami Polskiego Związku Szachowego.

Wszyscy pozostali Nasi podopieczni, dzielnie walczyli na szachownicach godnie reprezentując NP Alladyn w Strumianach. Brawo !!!!!!! oby tak dalej. Ze wszystkimi widzimy się na kolejnych zawodach.