W dniu 11.05.2024r. w Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica w Krakowie odbył się Turniej „Szachowy Przedszkolak” zorganizowany przez firmę GambiT M&R (prowadzącą w NP Alladyn zajęcia szachowe) oraz Kierownictwo Klubu Piaskownica. W turnieju wszyscy zawodnicy mogli uzyskać normy na V i IV kategorie szachową.

W zawodach udział wzięło prawie 50 przedszkolaków reprezentujących łącznie 12 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z województwa małopolskiego. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 30 min na zawodnika.

Niepubliczne Przedszkole Alladyn w Strumianach z ogromnym powodzeniem reprezentowali – Królowie : Mikołaj F. (IV kat), Mikołaj M. (IVkat), Antoni G. (V kat), Wojciech A., Szymon O., Szymon F., Marcel N., Mikołaj O., Jan J. i Nasza Szachowa Królewna – Izabela P.

Fantastycznymi wynikami mogą poszczycić się Nasi podopieczni. W klasyfikacji indywidualnej w pierwszej 10 uplasowali się:

Mikołaj F.  – 5 miejsce,

Mikołaj M. – 7 miejsce,

Antoni G. – 9 miejsce,

Marcel N. – 10 miejsce, i zaraz za Nim

Szymon F. – 11 miejsce

W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczynek rywalizacja o 3 miejsce ważyła się do ostatniej rundy, i tylko fantastyczna postawa naszej Izabeli P. pozwoliła Jej na zdobycie tego upragnionego 3 miejsca.

Wielkie Gratulacje !!!

W klasyfikacji drużynowej (3 najlepsze wyniki z danego przedszkola) Nasze Przedszkolaki głownie dzięki wynikom Mikołaja F., Mikołaja M. i Antoniego G. nie pozwoliły sobie odebrać 2 MIEJSCA, ustępując jedynie bardzo mocnej ekipie z PS 33 Kraków. 

Ale na tym nie koniec – w turnieju V kategorie szachowe (stopnie zaawansowania) po ciężkich bojach (jako jedyni w takiej ilości) wywalczyli sobie – Mikołaj O., Szymon F., Jan J., Wojciech A., Marcel N. oraz Izabela P. – stając się tym samym pełnoprawnymi członkami i zawodnikami Polskiego Związku Szachowego.

Wszyscy pozostali Nasi podopieczni bardzo dzielnie walczyli i godnie reprezentowali NP Alladyn w Strumianach.         

Brawo !!!!!!! oby tak dalej.                            

Ze wszystkimi widzimy się na kolejnych zawodach.